تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی 🌊 تصفیه آب صنعتی ro 💦 مراحل تصفیه آب صنعتی ♒ تصفیه آب صنعتی pdf 🚰 لیست قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 💧 شرکتهای سازنده دستگاه تصفیه آب صنعتی 🧊 ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی 🌍 دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست 💦 دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم 👍 تجهیزات تصفیه آب صنعتی 🌐 تصفیه آب صنعتی قیمت 🏭 آب شیرین کن
var x = document.getElementsByTagName("a"); var i; for (i = 0; i < x.length; i++) { x[i].removeAttribute("rel"); }

تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی 🌊 تصفیه آب صنعتی ro 💦 مراحل تصفیه آب صنعتی ♒ تصفیه آب صنعتی pdf 🚰 لیست قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 💧 شرکتهای سازنده دستگاه تصفیه آب صنعتی 🧊 ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی 🌍 دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست 💦 دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم 👍 تجهیزات تصفیه آب صنعتی 🌐 تصفیه آب صنعتی قیمت 🏭 آب شیرین کن

دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم
راه اندازی مغازه تصفیه آب
قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 25 متر مکعب
مراحل تصفیه آب صنعتی
قیمت آب شیرین کن 2000 لیتری
دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست
دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 200 گالن
دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی
آب شیرین کن صنعتی
ساخت آب شیرین کن خانگی
تصفیه آب نیمه صنعتی
دستگاه آب شیرین کن
لیست قیمت تصفیه اب نیمه صنعتی
دستگاه تصفیه اب بزرگ
تجهیزات تصفیه آب صنعتی
آب صنعتی چیست
قیمت آب شیرین کن صنعتی
قیمت ممبران تصفیه آب صنعتی
کاربرد دستگاه دیالیز چیست
کاربرد دستگاه تقطیر چیست
تحقیق در مورد دستگاه تصفیه آب
کاربرد دستگاه تصفیه آب علوم هشتم

  • ۰
  • ۰

تصفیه آب چاه صنعتی چه مکانیزمی دارد؟

 

تبادل یونی فرآیندی است که طی آن یک یا چند نوع یون در آب با یون های موجود در "رزین" جایگزین می شوند. یکی از انواع این فرآیند ، انتقال یون های بار مثبت (کاتیون ها) است که مشهورترین نمونه آن سخت کننده های رزین است. در دستگاه های سخت کننده ، آب با سختی بالا ، ناشی از مقدار زیاد یون های کلسیم و منیزیم ، با رزین های حاوی یون های سدیم یا پتاسیم در تماس است و این یون ها مکان های خود را با یکدیگر مبادله می کنند.آب پاکسازان دستگاه های سخت کننده همچنین مقدار کمی یون آهن را از آب خارج می کنند. نوع دیگر تبادل یونی تبادل یونهای منفی (آنیون) بین رزین و آب است. در این نوع تبادل یونی ، آنیونهای موجود در آب (مانند یونهای سولفات یا یونهای آرسنیک) با یونهای کلر موجود در رزین جایگزین می شوند و از انواع مختلف رزینها در تبادل آنیون استفاده می شود.
با گذشت زمان ، با اشباع شدن رزین ها از یونهایی که توسط آب جذب می شوند ، فرایند "بازسازی" روی رزین ضروری است. به عنوان مثال ، رزین سخت کننده توسط محلول NaCl کاهش می یابد. اگر رزین در فواصل زمانی مناسب احیا نشود ، یونهای جمع شده در رزین وارد پساب می شوند و کیفیت آب ناگهان کاهش می یابد. بنابراین ، نگهداری مناسب و به موقع دستگاه های رزین تبادل یونی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از دستگاه های تعدیل کننده برای تصفیه تمام آب ورودی به خانه استفاده می شود.
روش ها و دستگاه های مختلفی برای از بین بردن آلاینده ها و همچنین موادی که ظاهر یا طعم و بوی آب چاه را تغییر می دهند وجود دارد. در پایان این مقاله ، جدولی ارائه شده است که روش های درمانی مناسب برای هر آلاینده را ارائه می دهد. دستگاه های تصفیه آب مختلف ، در یک دسته بندی کلی ، به دو دسته تقسیم می شوند: دستگاه های تصفیه آب (محل استفاده) و دستگاه های تصفیه آب (محل ورود). دستگاه های تصفیه آب در یک نقطه خاص برای فیلتر کردن مقدار کمی آب برای استفاده محدود مانند نوشیدن یا پخت و پز استفاده می شوند. این دستگاه ها معمولاً روی پیشخوان ، زیر سینک یا از شیر آب قرار می گیرند. با این وجود دستگاه های تصفیه آب ورودی برای تصفیه کامل مصرف آب طراحی شده اند و در خط اصلی آب ورودی به خانه قرار دارند.
تصفیه آب چاه صنعتی
نکته مهم در این زمینه انتخاب دستگاه تصفیه آب بر اساس نوع آلاینده موجود در آب چاه مورد استفاده است. نصب ، بهره برداری و نگهداری صحیح دستگاه های تصفیه آب طبق دستورالعمل سازنده از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر به تعمیر و نگهداری رعایت نشود ، کارایی این دستگاه ها به مرور کاهش می یابد. علاوه بر این ، آب تصفیه شده توسط هر دستگاه تصفیه آب باید در زمان های مختلف آزمایش شود تا از اصالت آن اطمینان حاصل شود. در اینجا چند روش معمول تصفیه آب وجود دارد:
آب پاکسازان این فیلترها حاوی موادی بر پایه ذغال چوب ، ذغال سنگ یا چوب کربن هستند که ظرفیت جذب بالایی دارند و توانایی حذف بسیاری از انواع مواد آلی را دارند که باعث ایجاد طعم و بوی نامناسب در آب می شوند. قیمت آنها معمولاً کمتر از سایر دستگاه های تصفیه آب است و باعث هدر رفتن آب نمی شوند. البته برخی از این فیلترها مستعد رشد میکروب ها هستند و نیاز به نگهداری ، شستشو یا تعویض به موقع دارند. بسته به میزان آلاینده های موجود در آب و همچنین اندازه فیلتر استفاده شده ، زمان تعویض فیلترهای کربنی از چند روز تا چندین سال متفاوت است. از فیلترهای کربن می توان هم در دستگاه های تصفیه آب نقطه استفاده (POU) و هم در تصفیه آب POE استفاده کرد.
مواد مخصوص تصفیه جاذب
این مواد اخیراً به طور خاص برای حذف آلاینده هایی مانند آرسنیک تولید شده اند. این مواد معمولاً از رزینهای هیدروکسید آهن ، اکسید آهن و تبادل یونی غنی شده با آهن استفاده می کنند. برخی از این مواد برای اطمینان از انطباق با استانداردهای ANSI و NSF آزمایش و تولید انبوه شده اند. این مواد علاوه بر تصفیه کامل آب ورودی می توانند برای تصفیه محل نیز مورد استفاده قرار گیرند.
تصفیه آب با اسمز معکوس بیشتر مواد محلول و غیرآلی را از آب خارج می کند. این فرآیند با وارد آوردن فشار به آب و عبور آن از یک غشا sem نیمه نفوذ پذیر رخ می دهد. در دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس ، تقریباً 1 تا 4 گالن آب ورودی ، حدود 1 گالن آب تصفیه شده تولید می کند و باقیمانده آن وارد فاضلاب می شود. دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس باید به صورت دوره ای بررسی و نگهداری شوند و فیلترها و غشاهای آنها به موقع تعویض شود. در غیر این صورت ، احتمال گرفتگی غشاها و در نتیجه کاهش کیفیت آب خروجی دستگاه وجود دارد. دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس در نقطه مصرف آب استفاده می شود.
تقطیر فرآیندی است که در آن آب جوشانده می شود و بخار آب حاصل دوباره سرد می شود ، مایع می شود و در یک ظرف جداگانه ذخیره می شود. به این ترتیب املاح موجود در آب در سمت اولیه باقی مانده و آب تغلیظ شده کاملاً از مواد محلول در امان خواهد بود. تولید دستگاه تقطیر معمولاً چهار ساعت طول می کشد. به همین دلیل ، این روش انرژی زیادی را برای تولید آب خالص مصرف می کند. البته روش تقطیر مقداری از مواد آلی موجود در آب را از بین نمی برد بلکه غلظت آن را در آب افزایش می دهد. روش تقطیر در Point of Conservation Water (POU) استفاده می شود.
 
 
تصفیه آب چاه صنعتی
فیلترهای اکسید کننده
این فیلترها حاوی موادی هستند که با اکسید کردن مواد محلول در آب و تبدیل آنها به ذرات جامد ، آنها را از آب جدا می کند. در واقع ، در این فیلترها ، اکسیداسیون و فیلتراسیون به طور همزمان انجام می شود. فیلترهای اکسید کننده معمولاً برای حذف آهن ، منگنز و سولفید هیدروژن استفاده می شوند. قبل از رسیدن به اشباع ، مواد فیلتر مورد استفاده در این فیلترها باید "بازسازی" شوند. متداول ترین نوع این فیلترها گرانولهای سیلیس است که با دی اکسید منگنز یا نوع دیگر "شن سبز" پوشانده شده است. برای کاهش مواد فیلتر اکسید کننده ، از محلول "پرمنگنات پتاسیم" استفاده می شود.آب پاکسازان. از فیلترهای اکسیداتیو برای تصفیه آب ورودی استفاده می شود.
سیستم های اکسیداسیون و فیلتراسیون
در سیستم های تصفیه اکسیداتیو ، یک ماده اکسید کننده مانند کلر یا هوا به آب تزریق می شود و سپس در یک مخزن ذخیره می شود تا مواد اکسید کننده رسوب و جدا شود. پس از مدت زمان کافی در مخزن ، عامل اکسید کننده سولفید هیدروژن را به گوگرد تبدیل می کند و همچنین آهن و منگنز محلول را به ذرات جامد تبدیل می کند که به راحتی توسط یک فیلتر از آب جدا می شود. این سیستم ها معمولاً برای تصفیه آب چاه هایی که دارای مقدار زیادی آهن ، منگنز ، سولفید هیدروژن و آرسنیک هستند استفاده می شود. اگر از کلر به عنوان ماده اکسید کننده استفاده شود ، قبل از ورود به خانه برای استفاده ، کلر اضافی موجود در پساب باید با فیلتر کربن فعال حذف شود. این سیستم نوعی سیستم تصفیه آب ورودی ساختمان (POE) است.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی