تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی 🌊 تصفیه آب صنعتی ro 💦 مراحل تصفیه آب صنعتی ♒ تصفیه آب صنعتی pdf 🚰 لیست قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 💧 شرکتهای سازنده دستگاه تصفیه آب صنعتی 🧊 ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی 🌍 دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست 💦 دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم 👍 تجهیزات تصفیه آب صنعتی 🌐 تصفیه آب صنعتی قیمت 🏭 آب شیرین کن
var x = document.getElementsByTagName("a"); var i; for (i = 0; i < x.length; i++) { x[i].removeAttribute("rel"); }

تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی 🌊 تصفیه آب صنعتی ro 💦 مراحل تصفیه آب صنعتی ♒ تصفیه آب صنعتی pdf 🚰 لیست قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 💧 شرکتهای سازنده دستگاه تصفیه آب صنعتی 🧊 ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی 🌍 دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست 💦 دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم 👍 تجهیزات تصفیه آب صنعتی 🌐 تصفیه آب صنعتی قیمت 🏭 آب شیرین کن

دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم
راه اندازی مغازه تصفیه آب
قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 25 متر مکعب
مراحل تصفیه آب صنعتی
قیمت آب شیرین کن 2000 لیتری
دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست
دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 200 گالن
دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی
آب شیرین کن صنعتی
ساخت آب شیرین کن خانگی
تصفیه آب نیمه صنعتی
دستگاه آب شیرین کن
لیست قیمت تصفیه اب نیمه صنعتی
دستگاه تصفیه اب بزرگ
تجهیزات تصفیه آب صنعتی
آب صنعتی چیست
قیمت آب شیرین کن صنعتی
قیمت ممبران تصفیه آب صنعتی
کاربرد دستگاه دیالیز چیست
کاربرد دستگاه تقطیر چیست
تحقیق در مورد دستگاه تصفیه آب
کاربرد دستگاه تصفیه آب علوم هشتم

  • ۰
  • ۰

فیلتر شنی صنعتی چیست

فیلترهای شنی سه نوع اصلی دارند:
  • سریع یا ناز
  • فیلتر شن با جریان رو به بالا
  • آهسته فیلتر کردن سند
سه نوع فیلتر به طور گسترده ای در صنعت آب در سراسر جهان استفاده می شود. مورد اول و دوم نیاز به استفاده از مواد شیمیایی لخته دار دارد تا بتواند با راندمان بالا کار کند ، در حالی که فیلتر شنی کند می تواند با از بین بردن عوامل بیماری زا و میکروب ها از 90٪ به 99٪ (بسته به فشارها) آب با کیفیت بالا تولید کند ، طعم و بوی نامطبوع آب بدون نیاز به مواد شیمیایی.
دستگاه های تصفیه شن و ماسه به دلیل در دسترس بودن مواد مصرفی ، جدا از استفاده در تصفیه خانه های صنعتی ، می توانند در تصفیه خانه های کوچک و خانگی نیز مورد استفاده قرار گیرند.
فیلتر شنی مخزن فشار یا اتمسفر ساخته شده از فلز ، فولاد ، بدنه گالوانیزه ، فایبرگلاس یا FRP (FRP) است و از یک لایه ماسه خالص تقریباً استوانه ای یا مربع تشکیل شده است. در حال بودن است. قیمت فیلتر شنی تحت فشار به پارامترهایی بستگی دارد که در زیر به آنها خواهیم پرداخت.
فیلتر شن و ماسه وسیله ای است که ذرات معلق مانند گل ، رنگ ، مواد آلی ، پلانکتون ، باکتری و ذرات خوردگی را با فیلتراسیون فیزیکی (فیلتر یونی) آب از بین می برد ، به عبارت دیگر دستگاه فیلتر شن و ماسه وسیله ای برای تصفیه آب است. ذرات معلق تا حدی که کدورت آب از بین برود و آب تصفیه شده به کارفرما برسد.
در این سیستم ها ، آب حاوی ذرات معلق از لایه ذرات ماده عبور می کند که می تواند ماسه یا آنتراسیت (کربن فعال) باشد. به دلیل عبور آب از منافذ بین ذرات شن و ماسه ، مواد جامد معلق به دام می افتند و آب تقریباً بدون مواد جامد معلق بدست می آید. اما تجمع ذرات معلق در منافذ فیلتر افت فشار را افزایش می دهد که اگر این افت فشار از حد معینی فراتر رود ، دستگاه باید شسته شود. فیلترهای شن و ماسه بر اساس نوع گردش آب در چهار دسته تقسیم می شوند ، رایج ترین مورد در استخرهای شنا فیلتر شنی تحت فشار است.
فیلتر شنی صنعتی
تاریخچه فیلتر شن و ماسه به گذشته های دور برمی گردد. فیلتراسیون برای از بین بردن ناخالصی های آب نیز در دوران باستان معمول بوده است. به عنوان مثال ، گیاهانی مانند زمرد یا گل تیره برای پر کردن مجاری غربال که مواد جامد را از مایعات جدا می کند ، استفاده شده است. مصریان باستان همچنین از فیلترهای آجری متخلخل برای تصفیه آب آشامیدنی ، شراب و سایر مایعات استفاده می کردند.
انواع فیلترهای شنی تولید شده توسط دستگاه های تصفیه آب
سیستم فیلتراسیون شن و ماسه تحت فشار
دستگاه فیلتراسیون شن و ماسه با سرعت جاذبه
صافی فیلتر شن و ماسه
فیلترهای شنی نرم و بسته
فیلتر شنی
 
 
مفهوم فیلتراسیون شن و ماسه
فیلتر شنی نوعی فیلتر عمیق است. به طور کلی ، دو نوع فیلتر برای جداسازی جامدات از مایعات وجود دارد:
فیلترهای سطحی ، به عنوان ذرات در یک سطح نفوذ پذیر عمل می کنند.
فیلترهای عمیق ، که در آن ذرات درون یک بستر متخلخل قرار می گیرند.
علاوه بر این ، دستگاه های غیرفعال و فعال برای ایجاد فیلتراسیون مایع از مواد جامد وجود دارد ، مانند فیلترهای مجهز به سیستم تمیز کردن صفحه ، فیلترهای هیدروسیکلون و سانتریفیوژها.
فیلترهای عمیق انواع مختلفی دارند ، بعضی از آنها از مواد الیافی و بعضی دیگر از مواد دانه ای برای تصفیه آب استفاده می کنند. فیلتر شنی نمونه ای از فیلتر عمیق با قوطی های دانه ای است. از این نوع فیلترها به طور کلی برای جداسازی مقادیر کم (10 ppm یا 10 گرم در متر مکعب) از مواد جامد ریز (کمتر از 100 میکرومتر) در محلول های آبی استفاده می شود. بیشترین کاربرد این نوع فیلترها برای تصفیه فاضلاب است.
مکانیسم های جذب ذرات جامد
فیلترهای شن و ماسه با تهیه مقادیر زیادی ذرات توانایی بالایی در جذب ذرات شن و ماسه دارند. هنگامی که مایع از مسیر پیچ و خم از طریق شن متخلخل پایین می رود ، ذرات نزدیک به دانه های شن به دام می افتند.
این ذرات را می توان به یکی از روشهای زیر محصور کرد:
برخورد مستقیم
والس شگفت انگیز یا قدرت لندن
جذابیت سطح
رهای
فیلتر شنی صنعتی
علاوه بر این ، می توان از به دام افتادن ذرات جامد توسط سطح دانه ها جلوگیری کرد ، اگرچه این امر می تواند دوباره در اعماق لایه ماسه رخ دهد. سرانجام ، دانه های شن و ماسه که قبلاً آلوده شده اند ، ممکن است توسط مواد جامد یا ذرات اضافی دفع شده جذب یا احاطه شوند.
در برخی از کاربردها ، لازم است جریان را قبل از تصفیه آب به لایه ماسه هدایت کنید تا از حذف ذرات جامد اطمینان حاصل شود. این کار را می توان به یکی از چندین روش انجام داد:
با تغییر PH میزان بار روی ذرات و شن را تنظیم کنید.
انعقاد - افزودن کاتیونهای بسیار شارژ (معمولاً آلومینیوم +3 یا کلسیم +2)
لخته سازی - افزودن مقادیر کمی از زنجیره های پلیمری باردار که پلی بین ذرات جامد و شن و ماسه ایجاد می کند.
فیلتر شنی چگونه کار می کند؟
فرآیند تصفیه آب درون فیلتر شن و ماسه را می توان از طریق جریان بالا یا پایین انجام داد ، دومی بیشتر متداول است. برای فیلترهای شن و ماسه پایین دست ، مایعات می توانند تحت فشار یا فقط توسط نیروی جاذبه جریان پیدا کنند. از فیلترهای بستر شن و ماسه در مصارف صنعتی استفاده می شود و اغلب از آنها به عنوان فیلتر شنی سریع یاد می شود. در تصفیه آب بخصوص آب آشامیدنی از سیستمهای کند یا کند استفاده می شود و این فیلترها در کشورهای در حال توسعه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.
شن یا ماسه بیشتر فضای مخزن فیلتر شن را اشغال می کند. در قسمت پایین مخزن و بالای سیستم تخلیه نازل هایی وجود دارد که اجازه تخلیه آب تصفیه شده را می دهد. آب خام که هنوز تصفیه نشده است از بالای مخزن وارد شده و از فیلترها عبور می کند و پساب ها از طریق سیستم زهکشی در پایین تخلیه می شوند. برای سیستم های تصفیه بزرگتر ، سیستمی نصب شده است که برای توزیع یکنواخت آب خام در فیلتر استفاده می شود. علاوه بر این ، معمولاً یک سیستم توزیع وجود دارد که جریان هوا را کنترل می کند ، اجازه می دهد هوا و گردش آب پایدار باشد و از سرریز آب در مناطق خاص جلوگیری کند.
در مورد گرانولهای سیلیس یا ماسه موجود در فیلتر شن ، باید گفت که توزیع دانه بندی یکنواخت به دلیل شستشوی مکرر از بین می رود. دانه های ریز در بالا و دانه های درشت در پایین قرار دارند.
دو فرایندی که بر عملکرد فیلتر شن تأثیر می گذارند اشباع و کاهش است. در ابتدای فرآیند فیلتراسیون ، بازده فیلتر افزایش می یابد و با گذشت زمان ، روند اشباع محیط سیلیس با ناخالصی ها و مواد جامد آغاز می شود. وقتی دستگاه به مرحله اشباع می رسد ، ممکن است آب از کیفیت لازم برخوردار نباشد ، در آن زمان باید به چرخه کاهش برگردانده شود.
فرآیند بازسازی باعث می شود فیلتر شن و ماسه دوباره مورد استفاده قرار گیرد. مواد جامد جمع شده از پایه سند فیلتر جدا می شوند. در حین شستشو ، آب (و هوا) از طریق سیستم فیلتر به عقب خارج می شود (فیلتر می شود). آب شستشوی بک واش می تواند تا حدی قبل از فرآیند فیلتراسیون مورد استفاده مجدد قرار گیرد و فاضلاب حاصل از آن باید دفع شود.
زمان خنک سازی با توجه به میزان کدورت پشت فیلتر ، که نباید از حد مشخصی بیشتر شود ، یا با افت فشار در محیط فیلتر شن ، که نباید بیش از یک مقدار مشخص باشد ، تعیین می شود.
فیلتر شنی اولین مرحله تصفیه در سیستم های تصفیه آب صنعتی برای حذف ذرات معلق فیزیکی و بیولوژیکی در آب با قطر 50 میکرون است. معمولاً پس از سیستم فیلتراسیون شن و ماسه ، فیلتر کربن وارد فرآیند تصفیه آب می شود. این سیستم متداول ترین نوع فیلتر مورد استفاده در استخرهای شنا است که با ایجاد سرعت فیلتر مناسب ، درمان ایده آل را فراهم می کند.
در طول تصفیه ، آب کثیف استخر از طریق لوله ورودی به فیلتر وارد می شود. فشار پمپ و نیروی جاذبه آب را از طریق شن به پایین هدایت می کند و شن و ماسه خوب هر گونه زباله و زباله از آب استخر را از بین می برد. در پایین دستگاه نازل هایی با سوراخ های بسیار کوچک وجود دارد که اجازه عبور شن و ماسه را نمی دهد و فقط آب می تواند از این سوراخ ها عبور کند. در زیر مخزن ، آب خالص از لوله خروجی خارج می شود.
  • ۹۹/۰۹/۰۵
  • شرکت آب پاکسازان

فیلتر شنی اتوماتیک

فیلتر شنی صنعتی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی