تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی 🌊 تصفیه آب صنعتی ro 💦 مراحل تصفیه آب صنعتی ♒ تصفیه آب صنعتی pdf 🚰 لیست قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 💧 شرکتهای سازنده دستگاه تصفیه آب صنعتی 🧊 ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی 🌍 دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست 💦 دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم 👍 تجهیزات تصفیه آب صنعتی 🌐 تصفیه آب صنعتی قیمت 🏭 آب شیرین کن

تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی 🌊 تصفیه آب صنعتی ro 💦 مراحل تصفیه آب صنعتی ♒ تصفیه آب صنعتی pdf 🚰 لیست قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 💧 شرکتهای سازنده دستگاه تصفیه آب صنعتی 🧊 ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی 🌍 دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست 💦 دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم 👍 تجهیزات تصفیه آب صنعتی 🌐 تصفیه آب صنعتی قیمت 🏭 آب شیرین کن

دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم
راه اندازی مغازه تصفیه آب
قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 25 متر مکعب
مراحل تصفیه آب صنعتی
قیمت آب شیرین کن 2000 لیتری
دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست
دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 200 گالن
دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی
آب شیرین کن صنعتی
ساخت آب شیرین کن خانگی
تصفیه آب نیمه صنعتی
دستگاه آب شیرین کن
لیست قیمت تصفیه اب نیمه صنعتی
دستگاه تصفیه اب بزرگ
تجهیزات تصفیه آب صنعتی
آب صنعتی چیست
قیمت آب شیرین کن صنعتی
قیمت ممبران تصفیه آب صنعتی
کاربرد دستگاه دیالیز چیست
کاربرد دستگاه تقطیر چیست
تحقیق در مورد دستگاه تصفیه آب
کاربرد دستگاه تصفیه آب علوم هشتم

 • ۰
 • ۰

فیلتر شنی سیلیس |

نحوه کار صافی شنی به صورت کلی به این صورت است که آب تصفیه نشده از بالای فیلتر وارد شده و توزیع میشود ، سپس به آرامی از بستر فیلتر عبور میکند این بستر این فیلتر از سلیس ( شن ، ماسه ) ، کربن اکتیو و یا آنتراسیت میباشد. ذرات معلق در لا به لای منافذ سلیس گیر میکند و آب را زلال می سازد .
سلیس مدت بسیار زیادی است که برای تصفیه آب در صافی شنی استفاده میشود و تاریخچه آن به سال 1804 میلادی و آقای جان گیب بر میگردد . و بعد از آن آقای جیمز سیمپسون برای تصفیه آب عمومی ، آب و فاضلاب شهر چلسی آن را در سال 1829 استفاده کرد . امروزه استفاده از فیلتر های شنی و کربنی برای تصفیه آب ، امری بدیهی می باشد .
سلیس مرغوب سلیسی است که دارای خلوص بالا و دارای شکلی زاویه دار تا گرد باشد و سلیس به این شکلی مرغوب ترین سلیس ، برای صافی شنی می باشد.
سیلیس دانه بندی تصفیه آب و فیلتر شنی :
تولید سیلیس دانه بندی در انواع سایزهای ریز ، متوسط ، درشت مخصوص فیلترهای شنی جهت تصفیه آب استخرهای شنا،تصفیه خانه های صنعتی،تصفیه خانه های دولتی،پارک های آبی و استخر و سونا………….
سیلیس تصفیه آب استخر در سایزهای متنوع و کیفیت عالی و تولید سیلیس فیلترشنی در بسته بندی های کیسه های کوچک و بزرگ
کاربرد سیلیس دانه بندی در صنایع تصفیه آب:
 • استخرهای شنا
 • مجتمع های تصفیه آب
 • تصفیه آب استخرهای پرورش ماهی
 • آکواریوم ها
 • زلال سازی آب استخرها
 • تصفیه آب واحدهای صنعتی
 • تصفیه آب واحدهای روستایی و شهری مربوط به امور آب و فاضلاب
 • تصفیه آب استخرهای دولتی و اداره ی ورزش و جوانان
مزایای استفاده از سیلیس دانه بندی جهت تصفیه آب :
 1. بهبود کیفیت و شرایط بهداشتی آب
 2. آسان تر کردن فرآیند فیلتراسیون
 3. کاهش اثرات زیست محیطی
 4. گرفتن مواد زائد و مواد خارجی
 5. کاهش مصرف انرژی
 6. کاهش مصرف آب به خاطر زلال بودن
کلیه ی محصولات تولیدی در بسته بندی ۳۰-۴۰-۵۰ کیلیویی عرض می شود و کلیه ی محصولات تولیدی در بسته بندی جامبو ۱و ۵/۱ تنی عرض می شود .
کار کرد سیلیس در فیلترهای شنی جهت تصفیه آب:
فرآیند فیلتراسیون به عنوان یکی از مهمترین و شناخته شده ترین روش در تصفیه و زلال سازی مایعات کاربرد دارد. اساس کار صافی ها ،تصفیه فیزیکی با به دام انداختن ذرات معلق در لایه های بستر فیلتر می باشد. آب و یا مایعاتی که می بایست تصفیه شود ، از قسمت زیرین فیلتر خارج می شود. فیلترهای شنی کاربرد موثری در تصفیه مایعات دارند و کاربرد موثری در استخرهای شنا ،صنایع شیر ، صنایع کاغذ سازی ، صنایع فولاد و فلزات ، صنایع لاستیک سازی ، تصفیه خانه های آب و فاضلاب ، کلیه ی سیستم های حرارتی و برودتی ، نیروگاه ها ، پتروشیمی و پالایشگاه دارند.
درون این فیلتر ها لایه های مختلفی از ماسه های سیلیس با دانه بندی و خلوص متفاوت قرار می گیرند. بسته به نوع و ابعاد فیلتر شنی و همچنین نازل های مخزن طبیعتا اندازه مقدار و سایز ذرات ماسه های شنی تغییر می یابد.
در طراحی فیلتر شنی پارامترهای مختلفی نظیر سایز دانه بندی بستر ، دمای آب ، سایز ذرات معلق موجود در آب ، تخلخل بستر ، دبی آب عبوری و سرعت خطی جریان عبوری بایستی در نظر گرفته شوند. علاوه بر این عوامل هیدرولیکی و فشار و شرایط بهره برداری فیلترها نیز بایستی مد نظر باشد.
 
 
سیلیس وفیلتر شنی
 • سلیس نمره یک ( Silica sand ) یا سلیس شکری ، از قطر 1 میلی متر تا 3 میلی متر
 • سلیس نمره دو (Garnet ) یا سلیس متوسط ، از قطر 3 میلی متر تا 5 میلی متر
 • سلیس نمره سه ( Gravel ) یا سلیس درشت ، از قطر 5 میلی متر تا 8 میلی متر
 • کربن اکتیو یا فعال ( Carbon )
 • آنتراسیت ( Anthracite ) از قطر 1 میلی متر تا 2 میلی متر
لطفا در نظر داشته باشید فیلتر شنی قادر به حذف املاح محلول در آب نیست و و تنها قادر به حذف مواد جامد معلق ( solid particles ) مانند جلبک ها و مواد آلی در آب می باشد. این سوال در مقاله آیا فیلتر شنی توانایی شیرین کردن آب را دارد؟ کامل توضیح داده شده است . نمکی که در آب حل نمیشود مانند نمک موجود در کود ها میتواند توسط فیلتر شنی حذف شود پس به صورت کلی ذرات معلقی که اندازه آن ها بزرگ باشد ( بیش از 50 میکرون ) در فیلتر شنی قابل حذف می باشد .سلیس در صافی شنی مهم ترین و کاربردی ترین قطعه در فیلتر شنی می باشد . در واقع تمام هدف از داشتن یک صافی شنی که حذف ذرات معلق در آب باشد به وسیله سلیس انجام می شود . در باره کربن نیز به همین طریق بوده و کربن در واقع کل کار را انجام می دهد . برای محاسبه حجم سلیس و کربن ابتدا می بایست قطر صافی شنی را بدانیم و یا آن را اندازه بگیریم . این کار را می توان به وسیله یک متر انجام داد توجه داشته باشید قطر در صافی شنی ، خطی فرضی است که از مرکز فیلتر شنی عبور می کند و با محیط صافی شنی فرق دارد . در واقع محیط صافی شنی برابر با اندازه دور صافی شنی می باشد . بعد از این که قطر صافی شنی به دست آمد آن را در فرمول زیر قرار می دهیم .
شعاع * شعاع * 3.14 * ارتفاع * جرم مخصوص سلیس * 0.65 = مقدار سلیس
توجه داشته باشید جرم مخصوص سلیس برابر با 1.8 می باشد
برای محاسبه مقدار کربن از فرمول زیر استفاده می کنیم
شعاع * شعاع * 3.14 * ارتفاع * جرم مخصوص کربن * 0.40= مقدار کربن
جرم مخصوص کربن برابر با عدد 0.5 می باشد .
فیلتر شنی و کاربردهای آن در تصفیه آب
 • ۹۹/۰۹/۰۴
 • شرکت آب پاکسازان

فیلتر شنی

فیلتر شنی سیلیس

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی