تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی 🌊 تصفیه آب صنعتی ro 💦 مراحل تصفیه آب صنعتی ♒ تصفیه آب صنعتی pdf 🚰 لیست قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 💧 شرکتهای سازنده دستگاه تصفیه آب صنعتی 🧊 ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی 🌍 دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست 💦 دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم 👍 تجهیزات تصفیه آب صنعتی 🌐 تصفیه آب صنعتی قیمت 🏭 آب شیرین کن

تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی 🌊 تصفیه آب صنعتی ro 💦 مراحل تصفیه آب صنعتی ♒ تصفیه آب صنعتی pdf 🚰 لیست قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 💧 شرکتهای سازنده دستگاه تصفیه آب صنعتی 🧊 ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی 🌍 دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست 💦 دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم 👍 تجهیزات تصفیه آب صنعتی 🌐 تصفیه آب صنعتی قیمت 🏭 آب شیرین کن

دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم
راه اندازی مغازه تصفیه آب
قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 25 متر مکعب
مراحل تصفیه آب صنعتی
قیمت آب شیرین کن 2000 لیتری
دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست
دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 200 گالن
دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی
آب شیرین کن صنعتی
ساخت آب شیرین کن خانگی
تصفیه آب نیمه صنعتی
دستگاه آب شیرین کن
لیست قیمت تصفیه اب نیمه صنعتی
دستگاه تصفیه اب بزرگ
تجهیزات تصفیه آب صنعتی
آب صنعتی چیست
قیمت آب شیرین کن صنعتی
قیمت ممبران تصفیه آب صنعتی
کاربرد دستگاه دیالیز چیست
کاربرد دستگاه تقطیر چیست
تحقیق در مورد دستگاه تصفیه آب
کاربرد دستگاه تصفیه آب علوم هشتم

  • ۰
  • ۰

شیر اتوماتیک فیلتر شنی | شیر فیلتر شنی

لایروبی برای لایروبی مستقیم از داخل فیلتر انجام می شود. در این چرخه ، آب هنگام لایروبی به استخر برمی گردد. بعضی اوقات ، به خصوص وقتی مقدار زیادی زباله وجود دارد ، خرد کردن سطل به طور مستقیم در فاضلاب عاقلانه است.
در بعضی مناطق ، از آب شستشو برای آبیاری ، شستشوی ماشین یا کارهای دیگر استفاده می شود. کلر موجود در شستشو ، به ویژه در صورت پاشش ، به سرعت از بین می رود.
سوپاپ سخت کننده اتوماتیک RUNXIN F63B3 و آنچه باید در مورد سخت شدن بدانیم
سختی آب یکی از تجهیزات مورد استفاده در ساخت سیستم های تصفیه آب ورودی است که باعث از بین رفتن عوامل سختی آب می شود ، اما اگر بخواهیم به طور خلاصه به عوامل سختی آب اشاره کنیم ، می توان کلسیم و منیزیم موجود در آب را نام برد. وجود این عوامل در آب باعث سخت شدن آن و رسوب در لوله کشی خانه می شود و نتیجه آن کاهش فشار آب و گرفتگی لوله ها است ، بنابراین باید از سخت کننده آب استفاده کنید.
 
هر کاری که این شیر انجام می دهد به وضوح بالای مخزن نوشته شده است که شامل موارد زیر است:
حالت فیلتر
سیستم گردش خون اغلب در موقعیت فیلتر است. از یک چرخه فیلتراسیون طبیعی استفاده می شود و در بعضی از استخرها برای لایروبی نیز استفاده می شود.
لباسشویی را قرار دهید
از تمیز کردن پشت برای تمیز کردن یک فیلتر آلوده استفاده می شود ، که مشخص می شود افت فشار نشان داده شده توسط فشارسنج ها روی مخزن است.
شیر اتوماتیک فیلتر شنی
برخی از فیلترهای شنی پرسرعت وقتی فشار مخزن 6-8 psi بیشتر از زمان شروع فیلتر باشد ، دوباره شسته می شوند. وقتی مخزن فیلتر جریان چند کاناله معکوس شد ، ابتدا باید پمپ خاموش شود. سپس دسته سوپاپ از موقعیت فیلتر به موقعیت شستشوی عقب برمی گردد و پمپ دوباره روشن می شود. با پاک شدن آب خروجی از فیلتر در حین شستشوی پمپ ، پمپ خاموش می شود.
حالت شستشو
بعد از هر بار شستشو ، فیلتر شسته می شود. هنگامی که دسته شیر در وضعیت "شستشو" است ؛ پمپ دوباره روشن شده و فیلتر به مدت 30-60 ثانیه شستشو می شود.
حالت دفع زباله
موقعیت خروجی فاضلاب هنگام تخلیه یا تخلیه حوضچه استفاده می شود و توسط بای پس فیلتر می شود و برای تخلیه زباله های درشت استفاده می شود. در طی این چرخه ، آب استخر مستقیماً وارد فاضلاب می شود.
حالت توزیع مجدد
چرخه بازیافت اجازه می دهد تا آب استخر از قسمت فیلتر عبور کند. این چرخه اغلب هنگام افزودن مواد شیمیایی به آب استفاده می شود.
حالت هم اتاقی
هنگامی که فیلتر زیر سطح استخر است ، در صورت خاموش بودن فیلتر ، ممکن است هنگام خاموش بودن پمپ ، آب حوضچه را از دست دهید. این حالت فقط هنگام خاموش بودن پمپ استفاده می شود.
حالت جارو
 
 
شیر اتوماتیک فیلتر شنی
از دیگر آسیب های ناشی از سختی آب می توان به کاهش عمر لوازم خانگی مانند ماشین ظرفشویی ، ماشین لباسشویی ، دستگاه های یخ ساز ، قهوه ساز ، سماور و ... اشاره کرد که منجر به افزایش دمای آب در اثر رسوبات می شود. منیزیم بیشتر و کلسیم بیشتر.
اما شیر تقویت شده اتوماتیک RUNXIN چگونه کار می کند؟
یون های منیزیم و کلسیم موجود در آب سخت را می توان با استفاده از یک فرآیند تبادل یونی (اتصال یون های منفی و مثبت به یکدیگر) حذف کرد. منیزیم و کلسیم بار مثبت دارند و همانطور که می دانید بارهای مخالف را نیز جذب می کنند ، این مواد به رزین موجود در مخزن می چسبند و از آب جدا می شوند و آب سخت آن را از مخزن خارج می کنند.
با این حال ، شیر سخت کننده مسئول میزان آبی است که از مخزن عبور می کند ، که فرآیند کاهش را با اشباع رزین های مخزن با یون های یون مثبت (منیزیم و کلسیم) آغاز می کند. بسته به نوع شیر و پارامترهایی مانند سختی آب ورودی ، می توان حجم آب مصرفی و میزان آب تصفیه شده را برنامه ریزی کرد.
Ranxin یکی از بزرگترین شرکتها در زمینه تولید شیرهای کنترل صلب و فیلتر شده در جهان است و در حال حاضر محصولات این شرکت بزرگ علاوه بر کشورهای آسیایی در سایر نقاط جهان (اروپا ، اقیانوسیه ، ایالات متحده آمریکا و آفریقا) نیز باید صادر شوند. لازم به ذکر است که محصولات این شرکت دارای استاندارد بهداشتی NFS da است.
شیر فیلتر تصفیه شنی
تمام کارهایی که توسط این شیر انجام می شود به وضوح در بالای مخزن نوشته شده که شامل موارد زیر است:
حالت فیلتر (filter)
سیستم سیرکولاسیون اغلب در حالت فیلتر است. چرخه ی فیلتراسیون معمولی مورد استفاده قرار می گیرد و در برخی استخرها برای لایروبی هم مورد استفاده قرار می گیرد.
حالت شستشوی معکوس (Backwash)
شستشوی معکوس برای پاک کردن فیلتر آلوده ای استفاده می شود که توسط افزایش افت فشار نشان داده شده توسط فشارسنج های روی مخزن مشخص می شود.
برخی فیلترهای ماسه ای High rate زمانی شستشوی معکوس می شوند که فشار مخزن psi 6-8 بیشتر از زمان شروع به کار فیلتر باشد. وقتی یک مخزن فیلتر چند مجرایی شستشوی معکوس می شود ابتدا باید پمپ خاموش باشد. سپس دسته ی شیر از حالت فیلتر به حالت شستشوی معکوس تغییر وضعیت داده می شود و دوباره پمپ روشن می شود. وقتی که آب خروجی از فیلتر در زمان شستشوی معکوس زلال شد پمپ خاموش می شود.
شیر اتوماتیک فیلتر شنی
حالت شستشو ( rinse)
پس از هربار شستشوی معکوس؛ شستشوی فیلتر انجام می گیرد. وقتی دسته ی شیر بر روی حالت “شستشو” قرار گرفت؛ پمپ دوباره روشن می شود و فیلتر برای مدت ۳۰-۶۰ ثانیه شسته می شود.
حالت خارج کردن فاضلاب (waste)
حالت خروج فاضلاب در زمان تخلیه یا زهکشی استخر و توسط راه فرعی کنارگذر فیلتر و برای لایروبی زباله های درشت مورد استفاده قرار می گیرد. در طی این چرخه، آب خارج شده از استخر مستقیما وارد فاضلاب می شود.
حالت سیرکولاسیون مجدد (Recirculate)
چرخه ی سیرکولاسیون مجدد،آب درون استخر را از راه فرعی کنار فیلتر عبور می دهد. این چرخه اغلب در زمان افزودن مواد شیمیایی به آب مورد استفادهقرار می گیرد.
حالت بسته (Closet)
وقتی فیلتر پایین تر از سطح استخر قرار دارد ممکن است در زمان خاموش بودن پمپ در صورتی که فیلتر بسته نباشد آب استخر از دست برود. این حالت فقط در زمان خاموش بودن پمپ مورد استفاده قرار می گیرد.
حالت لایروبی (Vacuuming)
چرخه ی لایروبی برای لایروبی مستقیم از درون فیلتر انجام می شود. در این چرخه، آب در طی زمان لایروبی به استخر بر میگردد. برخی اوقات بخصوص وقتی که زباله های درشت وجود دارند عاقلانه این است که لایروبی مستقیما به فاضلاب تخلیه شود.
در برخی مناطق از آب شستشوی معکوس برای آبیاری، شستشوی ماشین، یا سایر کارها استفاده می شود. کلرین موجود در آب شستشوی معکوس به سرعت از بین می رود بخصوص اگر به بیرون پاشیده شود.
شیر اتوماتیک سختیگیر RUNXIN مدل F63B3 و آنچه درباره سختی گیر باید بدانیم
سختی گیر آب از جمله تجهیزات استفاده شده در سیستم های تصفیه آب ورودی ساختمان است که عوامل ایجاد سختی آب را حذف می کند.اما اگر بخواهیم به صورت خلاصه اشاره ای به عوامل سختی آب کنیم ، میتوانیم از کلسیم و منیزیم موجود در اب نام ببریم.وجود این عوامل در آب باعث سختی آن شده و باعث ایجاد رسوب در لوله کشی خانه شده و نتیجه آن کاهش فشار آب و گرفتگی لوله ها می شود.به همین دلیل باید از سختی گیر آب استفاده کرد.
از دیگر آسیب هایی که سختی آب وارد می کند می توان به کاهش طول عمر وسایل منزل از قبیل ماشین ظرف شویی و ماشین لباس شویی و یخساز و قهوه ساز و سماور و…اشاره کرد که با افزایش درجه حرارت آب این آسیب ها به علت رسوب بیشتر منیزم و کلسیم بیشتر هم می شود.
شیر اتوماتیک فیلتر شنی
اما شیر اتوماتیک سختیگیر RUNXIN چگونه کار میکند؟
با استفاده از فرایند تبادل یونی(چسبیدن یون های منفی و مثبت به همدیگر) یون های منیزیم و کلسیم موجود در آب سخت را می توان حذف کرد.زمانی که آب وارد مخزن املاح معدنی(رزین) با بار منفی می شود به علت آن که منیزیم و کلسیم دارای بار مثبت هستند و همان طور که می دانید بارهای مخالف هم دیگر را جذب می کنند این مواد به رزین موجود در مخزن چسبیده و از آب جدا شده و آب نرم از مخزن خارج می شود.
اما شیر سختی گیر وظیفه میزان عبور آب از مخزن را دارد که با اشباع شدن رزین های موجود در مخزن توسط یون هار مثبت(منیزیم و کلسیم) عملیات احیا را شروع کند و بسته به نوع این شیر و پارامتر هایی همچون میزان سختی آب ورودی،حجم آب مرودی و میزان استفاده از آب تصفیه شده قابل برنامه ریزی می باشد.
شرکت رانکسین یکی از بزرگترین شرکت هایی است که در زمینه ساخت شیر های کنترلی سختی گیر و فیلتر دار در دنیا وجود دارد که در حال حاضر محصولات این شرکت بزرگ علاوه بر کشور های آسیایی در دیگر مناطق دنیا(اروپا،اقیانوسیه،آمریکا و آفریقا) هم صادر می شود.لازم به ذکر است که محصولات این شرکت استاندارد بهداشتی معتبر NFS دا دارا می باشند.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی