تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی 🌊 تصفیه آب صنعتی ro 💦 مراحل تصفیه آب صنعتی ♒ تصفیه آب صنعتی pdf 🚰 لیست قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 💧 شرکتهای سازنده دستگاه تصفیه آب صنعتی 🧊 ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی 🌍 دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست 💦 دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم 👍 تجهیزات تصفیه آب صنعتی 🌐 تصفیه آب صنعتی قیمت 🏭 آب شیرین کن

تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی 🌊 تصفیه آب صنعتی ro 💦 مراحل تصفیه آب صنعتی ♒ تصفیه آب صنعتی pdf 🚰 لیست قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 💧 شرکتهای سازنده دستگاه تصفیه آب صنعتی 🧊 ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی 🌍 دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست 💦 دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم 👍 تجهیزات تصفیه آب صنعتی 🌐 تصفیه آب صنعتی قیمت 🏭 آب شیرین کن

دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم
راه اندازی مغازه تصفیه آب
قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 25 متر مکعب
مراحل تصفیه آب صنعتی
قیمت آب شیرین کن 2000 لیتری
دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست
دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 200 گالن
دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی
آب شیرین کن صنعتی
ساخت آب شیرین کن خانگی
تصفیه آب نیمه صنعتی
دستگاه آب شیرین کن
لیست قیمت تصفیه اب نیمه صنعتی
دستگاه تصفیه اب بزرگ
تجهیزات تصفیه آب صنعتی
آب صنعتی چیست
قیمت آب شیرین کن صنعتی
قیمت ممبران تصفیه آب صنعتی
کاربرد دستگاه دیالیز چیست
کاربرد دستگاه تقطیر چیست
تحقیق در مورد دستگاه تصفیه آب
کاربرد دستگاه تصفیه آب علوم هشتم

 • ۰
 • ۰

شن فیلتر شنی

شن فیلتر شنی 🧊

مراحل جایگزینی و بسته بندی فیلترهای شن و ماسه سیلیس:

گیره اطراف شیر را باز کرده و شیر را از بدنه فیلتر جدا کنید.

ورودی لوله داخلی را بپوشانید تا شن و ماسه نتواند وارد آن شود.

مقدار صحیح سیلیس را در محفظه فیلتر بریزید.

درب ورودی را روی لوله ای که روی آن قرار داده شده بردارید تا از ورود شن و ماسه جلوگیری کند.

با دقت محل حلقه زیر شیر بین بدنه و بدنه فیلتر را تمیز کنید.

حلقه O را بین شیر و محفظه فیلتر قرار دهید و آن را با گیره محکم کنید.

سیلیس داخل فیلتر آزاد می شود

شن فیلتر شنی
شن فیلتر شنی

در داخل فیلترهای شنی ، باید چهار لایه مختلف سیلیس با ضریب یکنواختی 35/1 ، با دانه بندی به دنبال نوع سنگ مخصوص و خلوص بالاتر از 95٪ وجود داشته باشد.

 • سیلیس درجه I از قطر 0.5 میلی متر تا 1.5 میلی متر.
 • سیلیس درجه دو از قطر 2 میلی متر تا 3.5 میلی متر.
 • درجه سوم سیلیس از 4 میلی متر تا 8 میلی متر قطر دارد.
 • قطر سیلیس درجه IV از 8 میلی متر تا 12 میلی متر.

کل سیلیس ریخته شده در فیلترهای شنی به یک متر ارتفاع خواهد رسید که این به ظرفیت فیلتر ارتباطی ندارد ، زیرا بعد از آزمایشات انجام شده روی فیلترهای شنی ، ثابت شد که ماده مورد استفاده از ارتفاع به بعد است. فیلترها توانایی تصفیه آب بیشتر را ندارند و حداکثر ارتفاع آن 1.5 متر برآورد می شود ، با توجه به لایه فیلتر و دستگاه پخش کننده آب ، ارتفاع فیلترهای ماسه 1.5 متر است.

شن و ماسه ریز سطح بیشتری را ایجاد می کند و در نتیجه آلودگی آب بیشتری را جذب می کند. اما آنها برای انتقال مایعات به قدرت پمپاژ بیشتری نیاز دارند. با این حال ، بیشتر فیلترهای شنی تحت فشار از گرانول های 0.2 تا 1.2 میلی متر استفاده می کنند. ذرات بزرگتر از 100 میکرومتر تمایل به بستن منافذ فیلتر دارند. دانه های بزرگتر شن می توانند بر این مشکل غلبه کنند. به همین دلیل ، عمق لایه ماسه بسته به نوع کاربرد حدود 0.6 تا 1.5 متر است. طراحی فیلترهای شنی نشان می دهد که آنها باید با حداکثر سرعت جریان 10 گرم در دقیقه / فوت مربع کار کنند. با استفاده از توان مورد نیاز و حداکثر جریان می توان سطح مورد نیاز را محاسبه کرد. نکته نهایی در طراحی این است که اطمینان حاصل شود مایع به درستی در لایه جریان دارد و هیچ مقدار مایع توسط شن و ماسه از مسیر جریان هدایت نمی شود.

هنگام شستشو ، پس از مدتی ، خاک جمع شده در شن و ماسه اجازه می دهد آب کمتری از آن عبور کند. با این حال ، زباله ها در فیلتر باقی می مانند و در آنجا باید خارج شوند. اکنون زمان شستشوی عقب فیلتر است.

وقتی فیلتر مقدار زیادی خاک جمع می کند ، فشار کاهش می یابد و آب نمی تواند آزادانه از فیلتر خارج شود. شستشوی مجدد ، آب را از طریق فیلتر گرد و غبار به دام افتاده برمی گرداند. پس از شستشوی مجدد ، افزایش فشار بازگشت به استخر کاملاً مشهود است و در صورت نصب فشار سنج بر روی فیلتر ، ذکر می شود که فشار از 0.5 بار عبور می کند.

شن فیلتر شنی
شن فیلتر شنی

چگونه می توان فیلتر شن را سنباده زد؟

شستشوی فیلتر شنی با برگشت معکوس جریان آب استخر انجام می شود. به این ترتیب با عبور جریان برگشتی از پایین به بالای فیلتر شنی ، پسماندهای به دام افتاده بین ماسه های فیلتر به فاضلاب منتقل می شوند.

برای شستشوی معکوس ، پمپ را خاموش کرده و شیر فیلتر را در موقعیت "backwash" قرار دهید ، سپس پمپ را دوباره روشن کنید. شستشو در استخرها معمولاً 2-3 دقیقه طول می کشد. پس از گرگرفتگی مجدد ، بای پس پمپ را خاموش کرده و شیر را به حالت "خاموش" درآورید ، سپس پمپ را برای مدت 30 تا 60 ثانیه روشن کنید تا مطمئن شوید تمام آب کثیف شستشو به فاضلاب می رود و به استخر وارد نمی شود. آخرین بار پمپ را خاموش کرده و شیر را روی "Filter" تنظیم کنید. اکنون پمپ را روشن کنید و فیلتر دوباره شروع به تصفیه آب استخر می کند.

فشار سنج های ورودی و خروجی به اپراتور استخر اطلاع می دهد که مجرای عبور آب در فیلتر بسته است. اگر گیج فشار بیشتری نسبت به خروجی در ورودی وارد کند ، اپراتور متوجه می شود که بقایای زیادی در شن و ماسه جمع شده است. این به این معنی است که زمان "شستشوی مجدد" فیلتر فرا رسیده است. برای "شستشوی عقب" ، اپراتور شیرها را برای هدایت آب تنظیم می کند ، لوله برگشت را به استخر می بندد و لوله خروجی را باز می کند تا آب به سیستم فاضلاب وارد شود.

چه زمانی شن فیلتر شنی را تعویض کنیم؟

بسته به کیفیت شن و ماسه مورد استفاده در فیلترهای شن و ماسه ، مهندسان زمان 5-10 سال را برای جایگزینی آن توصیه می کنند. در حالی که اشاره شد که بعضی اوقات فیلترها بیش از 20 سال بدون تغییر شن و ماسه به کار خود ادامه می دهند ، اما عملکرد لازم را ندارند. در ابتدا فیلترهای شنی بسیار خشن هستند. همین ناهمواری است که باعث می شود شن و ماسه ذرات خاک را به داخل آب می ریزد. با کاهش زبری این شن و ماسه با گذشت زمان ، بازده فیلتر کاهش می یابد ، این بدان معنی است که سیستم شما برای بدست آوردن همان کارایی باید تلاش بیشتری کند.

نتایج نشان می دهد که پس از 5 سال ، شن و ماسه دیگر قادر به پوشاندن کامل خاک نیست و آب در شستشوی پشت کاملا تمیز نیست. در نتیجه ، چرخه فیلتراسیون کوتاهتر می شود و نیاز به شستشوی پشتی افزایش می یابد.

شن فیلتر شنی
شن فیلتر شنی

فیلترهای شن و ماسه اتوماتیک بهترین انتخاب برای استخرهای شنا هستند زیرا دارای سیستم شستشوی پشتی اتوماتیک هستند. این به این معنی است که می توان هنگام معکوس شدن سوپاپ ها ، دوباره شستشو کرد و سوپاپ ها به حالت قبلی خود بازگشتند ، برنامه ریزی کرد. این فیلترها به اپراتور نیاز ندارند اما هزینه اولیه بالاتری دارند.

پارامترهای عملیاتی

فیلترهای شنی اغلب تحت فشار در فشارهای عملیاتی از 2 تا 10 بار کار می کنند. افت فشار در بستر ماسه ای تمیز معمولاً بسیار ناچیز است اما محسوس است. این نوع فیلتر ذرات بسیار ریز آب را از بین می برد.

موارد مختلفی وجود دارد که می تواند به سرعت فیلترها را تحت تأثیر قرار داده و مسدود کند. در استخرهای تازه بسته ، فیلترهای شن و ماسه به سرعت مسدود می شوند. همچنین ، خاک ، برگ و سایر مواد زائد می توانند چرخه فیلتراسیون را کوتاه کنند.

بدون انعقاد ، فیلترهای شنی فقط در جداسازی جامدات درشت از آب در گردش موثر هستند. اما اگر یک ماده منعقد کننده اضافه کنید ، شن و ماسه یک فیلتر بسیار موثر و مناسب برای جداسازی مواد جامد معلق و باکتری ها برای درمان خوب خواهد بود. آلوم (سولفات آلومینیوم) ، یک ماده منعقد کننده مشترک ، قبل از فیلتر شدن در آب استخر تزریق می شود تا مواد معلق را به خوبی لخته کرده و به قطعات بزرگتری تقسیم کند که به راحتی توسط فیلتر جدا می شوند. وقتی ماده منعقد کننده به آب اضافه می شود ، در نتیجه واکنش مواد قلیایی آب ، رسوبات ژل مانند نامحلول به نام پوسته تشکیل می شود. گله مواد آلی ، رنگها و باکتریهای به خوبی توزیع شده را جذب و به دام می اندازد. صفحه ماسه فیلتر پوسته را از آب جدا می کند و در نتیجه آب شفاف و تمیز از فیلتر خارج می شود. برای وقوع واکنش شیمیایی باید یک بازه زمانی مشخص مجاز باشد. در غیر این صورت ممکن است مقیاس هایی در داخل استخر تشکیل شده و آب را کدر کنند. بنابراین ، باید آلوم به مخزن مکش وارد شود تا احتمال لازم برای تشکیل تراشه وجود داشته باشد.

شن فیلتر شنی
شن فیلتر شنی

ویژگی فیلتر شن و ماسه تحت فشار

 1. ناوبری ساده
 2. سرعت تصفیه بالا
 3. هزینه نگهداری کم
 4. هزینه اولیه برای همه مقرون به صرفه است
 5. در نصب و راه اندازی به فضای کمی احتیاج دارد
 6. توانایی مقاومت در برابر فشار تا 10 برابر
 7. مجهز به شیر تسکین دهنده و فشارسنج است
 8. از 4 لایه گرانول سیلیس در فیلترهای شنی استفاده کنید
 9. با 3 نوع شیرآلات دستی ، نیمه اتوماتیک و کاملاً اتوماتیک برای شستشوی عقب موجود است.
 • ۹۹/۰۹/۰۳
 • شرکت آب پاکسازان

شن فیلتر شنی

فیلتر شن فیلتر شنی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی