تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی 🌊 تصفیه آب صنعتی ro 💦 مراحل تصفیه آب صنعتی ♒ تصفیه آب صنعتی pdf 🚰 لیست قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 💧 شرکتهای سازنده دستگاه تصفیه آب صنعتی 🧊 ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی 🌍 دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست 💦 دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم 👍 تجهیزات تصفیه آب صنعتی 🌐 تصفیه آب صنعتی قیمت 🏭 آب شیرین کن
var x = document.getElementsByTagName("a"); var i; for (i = 0; i < x.length; i++) { x[i].removeAttribute("rel"); }

تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی 🌊 تصفیه آب صنعتی ro 💦 مراحل تصفیه آب صنعتی ♒ تصفیه آب صنعتی pdf 🚰 لیست قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 💧 شرکتهای سازنده دستگاه تصفیه آب صنعتی 🧊 ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی 🌍 دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست 💦 دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم 👍 تجهیزات تصفیه آب صنعتی 🌐 تصفیه آب صنعتی قیمت 🏭 آب شیرین کن

دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم
راه اندازی مغازه تصفیه آب
قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 25 متر مکعب
مراحل تصفیه آب صنعتی
قیمت آب شیرین کن 2000 لیتری
دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست
دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 200 گالن
دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی
آب شیرین کن صنعتی
ساخت آب شیرین کن خانگی
تصفیه آب نیمه صنعتی
دستگاه آب شیرین کن
لیست قیمت تصفیه اب نیمه صنعتی
دستگاه تصفیه اب بزرگ
تجهیزات تصفیه آب صنعتی
آب صنعتی چیست
قیمت آب شیرین کن صنعتی
قیمت ممبران تصفیه آب صنعتی
کاربرد دستگاه دیالیز چیست
کاربرد دستگاه تقطیر چیست
تحقیق در مورد دستگاه تصفیه آب
کاربرد دستگاه تصفیه آب علوم هشتم

 • ۰
 • ۰

آب شیرین کن دریایی | نمک زدایی آب دریایی

بر اساس آخرین دستاوردهای تصفیه آب RO در جهان ، آب دریا تازه به عنوان یکی از تجهیزات مورد استفاده در گروه صنعتی پاکسازان طراحی و تولید شده است. در وهله اول طراحی دقیق و کیفیت بالای تجهیزات مورد استفاده در تولید سیستم و در وهله دوم قیمت مناسب و طراحی مهندسی و در نهایت ظاهر زیبا دستگاه تصفیه آب دریا تولید شده توسط این شرکت به عنوان یک برند معتبر در ایران. به دلیل مقرون به صرفه بودن و کاربرد بسیار گسترده آن ، روش تصفیه اسمز معکوس آب دریا نسبت به سایر روش های تصفیه آب دریا در سراسر جهان ارجح است.

به دلیل محتوای زیاد کلرید در آب که عامل عمده ای در ایجاد خوردگی درزهای سیستم شیرین سازی است ، طراحی این سیستم باید مطابق با استانداردهای بین المللی جوشکاری IWW و استانداردهای مناسب انتخاب آلیاژ باشد تا سیستم در برابر خوردگی محافظت شود.

دستگاه تصفیه آب دریایی 💦

تصفیه آب دریا از چهار طریق امکان پذیر است:

 • تصفیه آب دریا به روش نمک زدایی حرارتی
 • تصفیه آب دریا توسط اسمز مستقیم
 • درمان آب دریا با الکترو دیالیز
 • تصفیه آب دریا توسط اسمز معکوس

بخشی از خدماتی که می توانید با تماس با کارشناسان آب پاکسازان از آن بهره مند شوید ، مشاوره رایگان در مورد نحوه محاسبه ظرفیت و طراحی آب شیرین کن دریایی است.
طبقه بندی: دستگاه های تصفیه آب صنعتی

  

نمک زدایی دریایی سیستمی از نمک زدایی آب دریا (آب نمک) برای مصارف شرب ، صنعتی و کشاورزی است. تصفیه خانه آب دریا با استفاده از اسمز معکوس یا فرآیندهای حرارتی طراحی و ساخته می شود. شوری ، فعالیت بیولوژیکی ، آلودگی محیط زیست و به طور کلی کیفیت آب در دریاها و اقیانوس ها متفاوت است. در نتیجه ، طراحی و ساخت سیستم تصفیه آب نمک با در نظر گرفتن این استانداردها انجام می شود.

دستگاه شیرین سازی آب دریا RO ، که به آن تصفیه خانه آب دریا نیز گفته می شود ، برای شیرین سازی آب با شوری (ec) بیش از 10 هزار مورد استفاده می شود ، مانند خلیج فارس ، عمان و البهار. از دریای خزر یا شهرهایی که شوری زیادی دارند استفاده می شود.
کاربرد و ضرورت استفاده از نمک زدایی دریایی

نیاز به آب شیرین به سرعت در حال افزایش است و منابع آب شیرین موجود نمی توانند تمام نیازهای انسان را برآورده کنند. استفاده از آب آشامیدنی برای اهداف کشاورزی و صنعتی نگران کننده آینده بشریت است. امروزه با ظهور بحران آب ، استفاده از آب نمک ، آب دریا و نمک زدایی از این آب قابل توجه شده است. علاوه بر این ، توسعه شهری ، همراه با تغییر آب و هوا در بسیاری از نقاط جهان ، باعث کاهش منابع آب شیرین شده است. به همین دلایل ، استفاده از یک فناوری موثر نمک زدایی آب نمک ، به ویژه آب دریا ، برجسته تر شده است.

شوری زیاد آب دریا مانع اصلی استفاده از آب دریا یا آب شور برای اهداف کشاورزی یا آشامیدن بود. اما با پیشرفت های صورت گرفته در صنعت تصفیه آب ، تجهیزات شیرین سازی آب دریا در نقاط مختلف جهان ساخته و مورد استفاده قرار گرفته است. استفاده از این سیستم ها منجر به تأمین آب آشامیدنی تعداد زیادی از مردم و همچنین استفاده از آن در کشاورزی شد.

انجام ارزیابی های اقتصادی از اجرا و استفاده از سیستم تصفیه آب دریا از اهمیت بالایی برخوردار است. درست است که آب دریا منبع بسیار زیادی از آب شور است که بیش از سه چهارم سطح زمین را پوشش می دهد. اما شیرین کننده و استفاده از آنها هزینه زیادی دارد. هزینه سرمایه گذاری این تاسیسات همراه با هزینه های فعلی آن مانند برق و مواد شیمیایی قابل توجه است. استفاده از نمک زدایی آب دریا اغلب برای صنایع مستقر در شهرهای ساحلی با بازده اقتصادی بالا مقرون به صرفه است.
از سیستم تصفیه آب دریا یا نمک می توان برای اهداف زیر استفاده کرد:

 •     تأمین آب مناسب برای استفاده های کشاورزی و گلخانه ای
 •     تأمین آب و تولید کارخانه های دارویی و لوازم بهداشتی
 •     تأمین آب مناسب برای کارخانه های پتروشیمی ، نساجی ، کاغذ و رنگ
 •     تولید آب برای نیروگاه های بخار و سیکل ترکیبی
 •     تولید آب برای دستگاه های دیالیز بیمارستان
 •     نمک زدایی آب دریا برای مصارف شرب
 •     تأمین آب شیرین برای مصارف مختلف صنعتی
 •     آب دریا را برای استفاده در کشتی ها ، کشتی ها و دریاها تصفیه کنید
 •     نمک زدایی آب دریا در کمپ های تأمین آب آشامیدنی موقتی در سکوهای نفتی
 •     تأمین آب برای استفاده در هتل ها

عملیات شیرین سازی آب دریا (آب نمک)

نمک زدایی به عنوان یک فرآیند مقرون به صرفه برای تأمین آب شیرین مورد نیاز در مناطق گرمسیری و مناطقی که با کمبود آب آشامیدنی روبرو هستند ، استفاده می شود. تاکنون از سه فناوری برای اسمز معکوس ، تقطیر حرارتی و الکترولیز برای نمک زدایی آب دریا استفاده شده است. طبق مطالعات و مطالعات انجام شده در سال های اخیر ، فناوری اسمز معکوس در همان شرایط بهترین روش اقتصادی برای شیرین سازی آب دریا است.

در فرایندهای غشایی (اسمز معکوس و شستشوی الکتریکی) ، از یک نیروی محرکه الکتریکی یا مکانیکی برای جداسازی نمک های محلول و تولید آب شیرین استفاده می شود. در فرآیندهای حرارتی ، از فرایند تبخیر برای تبدیل آب به بخار استفاده می شود و با تولید میعانات ، آب کم نمک تولید می شود. با توجه به بهره وری بیشتر انرژی در فرآیندهای غشایی ، استفاده از این فرآیندها در مقایسه با فرآیندهای گرمایی مورد استقبال بیشتری قرار گرفت.

برای تصفیه آب دریا از اسمز معکوس استفاده کنید

شیرین سازی آب دریا بر اساس تجزیه و تحلیل آب دریا یا اقیانوس است و اغلب در مناطق ساحلی استفاده می شود. نمک زدایی آب نمک مبتنی بر غشا از اسمز معکوس (RO) ، که یکی از متداول ترین روش های شیرین سازی آب دریا است ، برای شیرین سازی آب استفاده می کند. غشا semi نیمه تراوا قلب واحد نمک زدایی است که جریان آب نمک ورودی را به جریانهای جدید و نمکی تقسیم می کند. اسمز معکوس یک فرآیند فیزیکی است که قادر به حذف 99٪ از مواد جامد محلول در آب (TDS) ، مواد آلی کلوئیدی محلول و نامحلول ، سموم اندوتوکس ، ویروس ها ، باکتری ها و آلودگی های میکروبیولوژیکی با استفاده از غشایی نیمه تراوا است. از ویژگی های مهم تصفیه آب صنعتی از این طریق ، طول عمر و افزایش کارایی در عملکرد دستگاه های تصفیه آب صنعتی است.

جهت مطالع بیشتر...

برای افزایش عمر مفید غشاهای اسمز معکوس ، کلیه گیاهان نمک زدایی باید با پیش تصفیه کافی مجهز و محافظت شوند. استفاده از پیش تصفیه مناسب در تأسیسات نمک زدایی اسمز معکوس در افزایش طول عمر ، عملکرد بهینه تجهیزات و کیفیت و کمیت آب تولید شده مثر است.

اگر غشا semi نیمه نفوذی بین دو محلول با غلظت های مختلف قرار گیرد ، مقداری از حلال از یک طرف غشا به طرف دیگر منتقل می شود. جهت حرکت طبیعی حلال رقیق کردن محلول غلیظ است ، سپس آب خالص از غشا the عبور کرده و وارد آب نمک می شود. اگر اجازه داده شود سیستم به تعادل برسد ، سطح آب نمک (محلول غلیظ تر) از سطح آب خالص بالا می رود. این اختلاف سطح در دو طرف غشا را فشار اسمزی می نامند. در این فرآیند ، آب خام به محفظه ای حاوی غشای نیمه نفوذ پمپ می شود. از آنجا که ناخالصی ها قادر به عبور از غشا نیستند ، در یک طرف غشا pure آب خالص و در طرف دیگر آب غلیظ وجود دارد. این فرآیند برای تهیه آب آشامیدنی از آبی که حاوی مقدار زیادی نمک معدنی و ناخالصی های آلی است بسیار مناسب است. با استفاده از این روش می توان آب آشامیدنی را از آب دریا با TDS بالاتر از 50،000 ppm و همچنین از آب شور تهیه کرد.

بسته به کیفیت آب ، دما و شوری آب مورد نیاز ، دستگاه تصفیه آب نمک معکوس را می توان به صورت تک یا دو برابر طراحی و تولید کرد. در بیشتر موارد ، استفاده از سیستم تک پاس برای دستیابی به کیفیت مطلوب آب آشامیدنی مطابق با استاندارد اروپا برای غلظت بور (یک میلی گرم در لیتر) مناسب است. برای دستیابی به غلظت بور مطابق با استاندارد WHO (5/0 میلی گرم در لیتر) ، استفاده از گذرگاه دوم واحد اسمز معکوس ضروری است.
دستگاه تصفیه آب دریا چگونه کار می کند :

ابتدا آب دریا (آب خام) توسط پمپ مکش به سیستم نمک زدایی ارسال می شود. آب خام قبل از ورود به سیستم اسمز معکوس دریایی از قبل تصفیه می شود ، زیرا ناخالصی های زیادی در آب دریا وجود دارد. آب دریا بسیار شور و جامد محلول است. مواد معدنی معلق ، شن و ماسه ، روغن ، خاک رس ، باکتری ها و مواد آلی محلول مستعد گرفتار شدن در غشاهای اسمز معکوس هستند.

نیاز به یک فرآیند پیش تصفیه با کیفیت بالا نقش مهمی در عملکرد سیستم شیرین سازی دریایی برای جلوگیری از رسوب در غشا os اسمز معکوس دارد. سیستم های نمک زدایی آب دریا ، شرکت مهندسی آب خالص معمولاً این پیش تصفیه شامل فیلتر شن ، فیلتر کربن فعال و فیلتر کارتریج را تصویب می کند. پمپ فشار قوی آب دریا را به داخل واحد غشا p پمپ می کند که توسط غشایی نیمه تراوا به دو قسمت تقسیم می شود. غشا allows اجازه عبور آب را می دهد اما از عبور نمک جلوگیری می کند. آب شیرین حاصل از آن نفوذ نامیده می شود و آب نمکی که در پشت غشا باقی مانده مرکز نامیده می شود.

کیفیت آب ورودی تأثیر بسزایی در هزینه نمک زدایی دارد. نمک زدایی با غلظت بالاتر جامدات محلول (آب دریا) نسبت به نمک زدایی با غلظت کمتری از مواد جامد محلول (آب شور) به انرژی و هزینه بیشتری نیاز دارد.
از جمله مشخصات آب شیرین کن دریایی موارد زیر است:

 1.     استفاده از غشاهای پلی آمید برای آب دریا با مصرف انرژی کمتر و حذف نمک زیاد
 2.     بسته های فشرده فایبرگلاس 4 و 8 اینچ با فشار 1200 psi.
 3.     از پمپ گریز از مرکز فشار بالا استفاده کنید
 4.     برای مصرف برق کمتر از نور خورشید و سیستم بازیابی انرژی استفاده کنید
 5.     از کارتریج های فیلتر 5 میکرونی در پوسته های فایبرگلاس استفاده کنید
 6.     لوله فولادی فشار بالا 316L
 7.     لوله های کم فشار ساخته شده از پلی اتیلن درجه 80 یا 100 - HDPE80
 8.     دارای اینورتر سری VFD برای پمپ فشار قوی است
 9.     اتصال ویکتوریا به پیچ و مهره چدن
 10.     جریان سنج ورودی و خروجی آب شیرین کن دریایی را نمایش می دهد
 11.     نصب صفحه اتصال برق تولیدی آب (EC متر)
 12.     نمایش پتانسیل کاهش اکسیداسیون آب ورودی (REDOD)
 13.     فشار ورودی و خروجی کارتریج فیلتر ، خروجی پمپ ، ورودی آب ، آب تولیدی و پساب
 14.     کلیدهای افزایش و کاهش فشار را نصب کنید
 15.     صفحه کنترل مجهز به PLC
 16.     برای شستشوی سریع از دریچه های اتوماتیک استفاده کنید

اجزای تصفیه آب دریا

سیستم تصفیه آب دریا توسط اسمز معکوس (آب نمک) ، به دلیل شوری زیاد نمکهای محلول که از 1000 میلی گرم در لیتر تا 45000 میلی گرم در لیتر تجاوز می کند ، که به دلیل شوری زیاد آب شامل عناصر مثبت و آنیونی است. در نظر گرفته شود.

مجازات سیستم شیرین سازی آب دریا برای تصفیه آب دریا می تواند بر اساس مشخصات زیر طراحی شود.

    از آنجا که میزان بازیابی آب تولیدی در این مکانیزم در محدوده 15-40٪ کاهش می یابد ، بنابراین باید بر اساس برنامه نسبت طراحی ورودی آب در نظر گرفته شود. برای این منظور ، پمپ های ورودی فیلتر شن و ماسه باید بر اساس بازده طراحی مورد نیاز محاسبه شود و برای استفاده از آنها ، فیلترهای شن و ماسه و کربن باید با آلیاژهای مقاوم در برابر خوردگی یا رنگ های اپوکسی با رنگ پلی اورتان دریایی پوشانده شوند و همچنین از مواد دیسک UF مواد FRP-PE و PE استفاده شود.
    به منظور تصفیه آب دریا (اسمز معکوس) ، به دلیل قلیایی بودن زیاد آب و همچنین آلودگی آب دریا ، ورود آب به چرخه تصفیه آب باید با اسمز معکوس با کلر و سیستم تزریق اسید و سپس با استفاده از فیلترهای تزریق کربن و متابولیت سولفیت سدیم انجام شود تا از ورود کلر آزاد باقی مانده جلوگیری شود.
    در نمک زدایی دریایی ، استفاده از سیستم های میکرونی برای جلوگیری از عبور ذرات از سقف 5 میکرونی با مواد پوسته پلی اتیلن ، توصیه می شود.
    با توجه به میزان باقی مانده نمک محلول در آب و طرح مبتنی بر برنامه و فشار مبتنی بر فشار مورد نیاز برای تصفیه آب دریا ، با در نظر گرفتن پارامترهایی مانند جریان آب تولیدی مبتنی بر LMH و میزان تولید آب در صورت درخواست ، پمپ فشار قوی در نظر گرفته می شود. این پمپ را می توان در مواد فولادی آلیاژی 316-304-916-2205 در نظر گرفت. این به شوری آب بستگی دارد. پمپ های فشار قوی با نوع سانتریفیوژ یا Duplex 2205 استفاده می شوند.
    غشاهای سیستم RO در تصفیه آب دریا از پلی آمید TFC با قابلیت حذف نمک های محلول تا 99.5٪ بر اساس مدل های کم توان و قدرت بالا طراحی و استفاده می شوند. این غشاها به غشاater آب دریا معروف هستند.
    غشاهای پلی آمید ساخته شده TFC برای تصفیه آب دریا (آب شور) ، با قابلیت حذف نمک های محلول در آب با انرژی متغیر بالا و پایین در مدل های دریایی با قطر 4 اینچ و 8 اینچ استفاده می شود.
    SW30-400 ULE400i filmtec —–SW30SHF-400 CSM —-Sw30-HRLE400 ——- sw30SHN-400 CSM
    برای کنترل فرآیند و همچنین کنترل میزان کلر باقیمانده و همچنین تنظیم خروجی و ورودی TDS معروف به آنالیز کننده اسمز معکوس ، می توان آن را با کمک تجهیزات اندازه گیری مانند TDS متر - Ec متر - Ph متر - Orp متر با 0-20 میلی آمپر برای اتصال به سیستم PLC و انجام تنظیمات لازم اندازه گیری کرد .
    فلومترهای مغناطیسی یا ونتوری یا فلومترهای چرخشی در تنظیمات فرآیند دستی یا اتوماتیک برای کنترل میزان آب در دستگاه شیرین سازی آب دریا استفاده می شوند.
    از واحد CIP برای شستشوی غشاها به عنوان یک واحد مستقل و اساسی استفاده می شود.
    کلیه فرایندهای تصفیه آب دریا را می توان به درخواست مشتریان گرامی در داخل کانتینر استفاده کرد تا حمل و نقل ، حمل و ذخیره فرآیند را تسهیل کند.


قیمت شیرین سازی دریا

با نگاهی به پارامترها و تجهیزات شرح داده شده در بخش قبلی و همچنین در نظرگرفتن جریان آب شیرین شبانه مورد نیاز ، می توان قیمت دستگاه آب شیرین کن دریایی را محاسبه کرد. به طور کلی ، قیمت دستگاه های تصفیه آب دریا بسیار بیشتر از گیاهان نمک زدایی سنتی است. این امر به دلیل نوع غشاها ، مواد بدنه (مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی در برابر شوری) و نوع موتورهای فشار قوی است. در حال بودن است.

همچنین از آنجا که دستگاه های تصفیه آب دریا با ابعاد مختلف ساخته می شوند ، قیمت های نهایی کاملاً متفاوت خواهد بود. اما خوب است بدانید که هرچه نیروگاه آب شیرین کن RO در دریا بزرگتر باشد ، از صرفه اقتصادی بیشتری نیز برخوردار خواهد بود.

منبع

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی