تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی 🌊 تصفیه آب صنعتی ro 💦 مراحل تصفیه آب صنعتی ♒ تصفیه آب صنعتی pdf 🚰 لیست قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 💧 شرکتهای سازنده دستگاه تصفیه آب صنعتی 🧊 ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی 🌍 دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست 💦 دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم 👍 تجهیزات تصفیه آب صنعتی 🌐 تصفیه آب صنعتی قیمت 🏭 آب شیرین کن

تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی 🌊 تصفیه آب صنعتی ro 💦 مراحل تصفیه آب صنعتی ♒ تصفیه آب صنعتی pdf 🚰 لیست قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 💧 شرکتهای سازنده دستگاه تصفیه آب صنعتی 🧊 ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی 🌍 دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست 💦 دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم 👍 تجهیزات تصفیه آب صنعتی 🌐 تصفیه آب صنعتی قیمت 🏭 آب شیرین کن

دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم
راه اندازی مغازه تصفیه آب
قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 25 متر مکعب
مراحل تصفیه آب صنعتی
قیمت آب شیرین کن 2000 لیتری
دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست
دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 200 گالن
دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی
آب شیرین کن صنعتی
ساخت آب شیرین کن خانگی
تصفیه آب نیمه صنعتی
دستگاه آب شیرین کن
لیست قیمت تصفیه اب نیمه صنعتی
دستگاه تصفیه اب بزرگ
تجهیزات تصفیه آب صنعتی
آب صنعتی چیست
قیمت آب شیرین کن صنعتی
قیمت ممبران تصفیه آب صنعتی
کاربرد دستگاه دیالیز چیست
کاربرد دستگاه تقطیر چیست
تحقیق در مورد دستگاه تصفیه آب
کاربرد دستگاه تصفیه آب علوم هشتم

  • ۱
  • ۰

دستگاه تصفیه آب صنعتی ، اسمز معکوس یک فناوری مدرن است که آب را برای مصارف مختلف از جمله نیمه هادی ها ، پخت و پز ، بیوتکنولوژی ، دارو ، تولید برق آب پاکسازان ، نمک زدایی آب دریا و آب آشامیدنی شهری تصفیه می کند. از اولین آزمایش های انجام شده در سال 1950 ، که طی آن چندین قطره آب در ساعت تولید می شد ، تصفیه آب صنعتی امروز نتیجه صنعت اسمز معکوس در تولید مشترک جهانی به بیش از 1.7 میلیون گالن در روز رسیده است. تصفیه آب صنعتی با افزایش تقاضا برای آب تمیز ، صنعت RO در قرن آینده بیشتر رشد خواهد کرد. برای تصفیه آب و فاضلاب در سطح صنعتی میتوان روش ها و تکنیک های زیر اشاره کرد آب پاکسازان

تکنیک سیستم تبادل یونی (Ion exchange)

 تکنیک سیستم نانو فیلتراسیون(Nanofiltration)

تکنیک سیستم های رزینی(EDI)

تکنیک سیستم های الکترودیالیز (Electro dialysis Reverse)  

تکنیک سیستم اسمزمعکوس(Reverse Osmosis)

البته تمام تکنیک های بالا هر کدام دارای محاسن و معایب خاص خود هستند که بسته ب نیاز مصرف کننده (از نظر حجم تولید،قیمت ،بازده ی کار،...)مورد انتخاب قرار میگیرند.در زیر به توضیح یکی از تکنیک ها می پردازم

تصفیه آب به سبک اسمز معکوس(RO)

اسمز چیست:
اسمز یک روش طبیعی است که شامل عبور یک محلول غلیظ از یک سد غشایی نیمه نفوذ پذیر است. مخزنی از آب خالص را با غشاهای نیمه نفوذ پذیر به دو قسمت تقسیم کنید. آب خالص با همان فشار و دما از غشا pass عبور نمی کند زیرا دو قسمت غشا ideal برای نفوذ پذیری ایده آل است ، زیرا اختلاف سطح شیمیایی بین دو قسمت برابر است.
اگر یک نمک محلول به کسری اضافه شود ، اختلاف در سطح شیمیایی این محلول نمک کاهش می یابد. قسمت آب خالص به طور مداوم از طریق غشاها به سمت قسمت محلول نمک حرکت می کند تا تعادل اختلاف سطح شیمیایی را بازیابی کند.
از نظر علمی ، دو قسمت مخزن از نظر سطح شیمیایی متفاوت هستند و محلول حاصل از اسمز با اختلاف سطح شیمیایی آن در کل سیستم مطابقت دارد. تعادل زمانی برقرار می شود که ناهمگنی و اختلاف فشار هیدرواستاتیک در اثر تغییر در دامنه حجم در قطعه برابر فشار اسمزی باشد. فشار اسمزی نسبت خاصیت محلول به غلظت نمک و استقلال غشا است.

 

اسمز معکوس چیست:
در مخزن ، آب به سمت قسمت نمکی غشا حرکت می کند تا تعادل ایجاد شود. اعمال فشار خارجی برای تطبیق محلول نمک با فشار اسمزی نیز تعادل ایجاد می کند.
فشار مضاعف باعث افزایش اختلاف سطح شیمیایی آب در محلول نمک می شود آب پاکسازان  و باعث انتقال حلال به کسر آب خالص می شود. زیرا در این حالت اختلاف سطح شیمیایی کمتری دارد.
این پدیده را اسمز معکوس می نامند.

نیروی محرکه اسمز معکوس فشار وارد شده است. مقدار انرژی مورد نیاز برای جداسازی اسمزی ارتباط مستقیمی با شوری حلال دارد. بنابراین ، انرژی بیشتری برای تولید همان مقدار آب از یک حلال با نمک بالا مورد نیاز است.

روش کار اسمز معکوس :
برای درک اسمز معکوس ، بهتر است با اسمز معمولی شروع شود. طبق دیکشنری وبستر هاریام ، اسمز به معنی حرکت یک حلال از یک غشا semi نیمه تراوا (مانند یک سلول زنده) به یک محلول بسیار غلیظ است که تمایل دارد با غلظت محلول در دو طرف غشا مطابقت داشته باشد. این تعریف درستی است.

آب در داخل مخزن بالا می رود. این افزایش به دلیل فشار اسمزی است.
abpaksazan
غشای نیمه نفوذی غشایی است که از برخی اتم ها یا مولکول ها عبور می کند اما از عبور دیگران جلوگیری می کند.
این غشایی است ، اما تقریباً در برابر هر چیزی که معمولاً از آن عبور می کنیم ، غیر قابل نفوذ است.
یک نمونه از غشای غیر قابل نفوذ ، پوشش روده یا دیواره سلول است و Gore-Tex با غشای نیمه نفوذی دیگر متفاوت است.
ساختار gore-tex از یک لایه پلاستیکی نسبتاً نازک ساخته شده است که میلیون ها سوراخ ریز درون آن دارد. این حفره ها به اندازه کافی بزرگ هستند که بخار آب از آن عبور کند ، اما به اندازه کافی کوچک هستند تا از عبور آب مایع جلوگیری کنند.
جدا از ذرات نمک ، غشاها اجازه عبور مولکول های آب را می دهند.
یکی از راه های درک فشار اسمزی ، تجسم مولکول های آب در دو طرف غشا است.
این ایده با جنبش براونیان در تضاد است.
abpaksazan.com
در سمت نمک ، ذرات نمک برخی از abpaksazan.com  منافذ را مسدود می کند ، اما نه در آب خالص.
بنابراین آب بیشتری از قسمت آب خالص عبور می کند ، زیرا دهانه های بیشتری برای عبور آب خالص از قسمت آب خالص وجود دارد.

آب موجود در آب نمک افزایش می یابد و در یکی از دو حالت رخ می دهد:
1.
غلظت نمک باید در دو طرف غشا برابر باشد ، اما در این حالت این اتفاق نمی افتد ، زیرا در یک قسمت آب خالص و در طرف دیگر آب نمک وجود دارد.
2.
با افزایش ارتفاع ستون آب نمک ، فشار آب افزایش می یابد تا فشار اسمزی برابر شود. در این مرحله اسمز متوقف می شود.
با این حال ، اسمز دلیل است که نوشیدن آب نمک (مانند آب اقیانوس) باعث مرگ شما خواهد شد. وقتی آب نمک وارد معده شما می شود ، فشار اسمزی آب را از بدن شما هدایت می کند ، به طوری که نمک در داخل معده رقیق می شود ، بنابراین آب را از دست می دهید (کم آبی بدن خشک می شود) و می میرید. .
abpaksazan.com
در اسمز معکوس ، هدف استفاده از غشاهایی است که به عنوان فیلتر برای تولید آب نمک (یا آب آشامیدنی آلوده دیگر) عمل می کنند.
آب نمک را در یک طرف غشا قرار داده و فشار می دهند تا متوقف شود.
سپس وارونه می شود ، یعنی جریان اسمزی اتفاق می افتد ، به طور کلی فشار زیادی نیاز دارد و به آرامی عبور می کند ، اما به هر حال اتفاق می افتد.

منبع

یکی از مهم ترین بخش هایی که شرکت آب پاک سازان در آن سرمایه گزاری بسیاری نموده است بحث خدمات پس از فروش محصولات خود می باشد از این رو این شرکت تصمیم گرفته است تا برای افزایش سطح رضایت مندی مشتریانی که از انواع دستگاه تصفیه آب صنعتی این شرکت خریداری می کنند اقدام به راه اندازی بخش خدمات دستگاه تصفیه آب صنعتی و امداد تصفیه نموده است . تمامی دستگاه های ساخته شده توسط شرکت آب پاکسازان دارای 12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد . واحد خدمات شرکت آب پاکسازان با بیش از 18 سال سابقه ارائه خدمات ،  قابلیت نگهداری و تعمیر سیستم های تصفیه آب از قبیل R.O ، UF ، MF ، NF در ابعداد مختلف و همچنین در انواع دریایی ، کشاورزی ، صنعتی ، دام و طیور ، پزشکی و شرب را داراست . مهم ترین دغدغه مشتریان ، خدمات پس از فروش بعد از عرضه کالاست ، جالب است بدانید که سیستم های تصفیه آب در هر واحدی از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند . هدف و اولویت واحد خدمات آب پاکسازان ارائه سرویس پشتیبانی بر مبنای رضایت مندی مشتریان است . در واقع یک خدمات پس از فروش واقعی سیستم های تصفیه آب باید از ویژگی های فوق برخوردار باشد

از ویژگی های واحد خدمات پس از فروش :

  • پاسخ گویی به موقع
  • ارائه خدمات به صورت 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز
  • سرعت ارائه خدمات
  • استفاده از قطعات اورجینال و با کیفیت
  • و در نهایت تست و تحویل با رضایتمندی مشتریان

شما می توانید از طریق تماس با مرکز خدمات آب پاکسازان علاوه بر درخواست خدمات تعمیر و نگهداری ، مشاوره های فنی و مهندسی رایگان دریافت کنید .

 

 

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی